Opóźnianie miesiączki

NOWOCZESNE METODY NA OPÓŹNIENIE OKRESU

Możliwość przesunięcia miesiączki ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza dla kobiet aktywnie uprawiających sport oraz wtedy, gdy czeka Cię ważne wydarzenie lub urlop. Najlepszym sposobem na opóźnianie okresu są w tym przypadku leki hormonalne.

W Klinice dla Kobiet znajdziesz trzy leki dostępne na receptę: Orgametril, Primolut-Nor i Provera, które stosuje się na opóźnienie miesiączki oraz na regulację jej cyklu. Jak w przypadku każdych tabletek hormonalnych, wybór odpowiedniego leku na przesuwanie miesiączki powinien nastąpić zawsze po uprzedniej konsultacji z lekarzem specjalistą.

W panelu poniżej odpowiedz na pytania i dowiedz się, który lek jest najlepszym na przesunięcie okresu w Twoim przypadku.

Po wyborze leku kliknij przycisk „Dowiedz się więcej” aby wady i zalety wybranych tabletek oraz aby dowiedzieć się więcej na temat sposobu leczenia.

1. Czy masz regularne miesiączki?

2. Czy Twoje BMI jest większe niż 34?

3. Czy palisz papierosy i masz 35 lat i więcej?

4. Czy przeszłaś w przeszłości lub aktualnie leczysz się na zakrzepicę żył głębokich?

5. Czy przeszłaś w przeszłości lub aktualnie leczysz się w kierunku zatorowości płucnej?

6. Czy Twoje ciśnienie tętnicze jest większe niż 140 na 90?

Udziel odpowiedzi na pytania a my pokażemy najlepsze dla Ciebie metody.
Narzędzie powyżej jest moim autorskim opracowaniem doboru formy opóźniania miesiączki w oparciu o główne czynniki predysponujące i wylkuczające dany lek. Pomimo tego, że to narzędzie jest wykonane wg najwyższych standardów i odzwierciedla najnowsze zalecenia w diagnostyce i doborze leków, nie zastępuje ono indywidualnego badania lekarskiego. Powyższy algorytm ma znaczenie wyłącznie informacyjne, a jego zadaniem jest pomoc przy ogólnym wyborze rodzaju tabletek na opóźnianie miesiączki i poszerzenie wiedzy pacjentki o danym leku.