fbpx

Tabletki opóźniające miesiączkę

opóźnianie okresu, przesuwanie okresu

Jako kobieta zapewne spotkałaś się z sytuacją, kiedy planując urlop lub spodziewając się ważnej uroczystości sprawdzasz czy w tych dniach nie pojawi się miesiączka. Czy wiesz, że możesz przesunąć spodziewane krwawienie i cieszyć się wakacjami bądź weselem? Z pomocą przychodzą farmakologiczne metody na opóźnienie okresu. Dzięki zastosowaniu tabletek hormonalnych przypisanych przez lekarza możesz skutecznie opóźnić okres.

Opóźnianie okresu

Tabletki przesuwające / opóźniające miesiączkę są to leki hormonalne, które przyjmowane są na kilka dni przed planowaną miesiączką. Wskazane są z reguły u osób, które mają regularne miesiączki. Zaleca się je w momencie, kiedy chcemy przesunąć okres i nie możemy tego zrobić w inny sposób np. pomijając tygodniową przerwę bez stosowania tabletek dwuskładnikowych i rozpoczęcie kolejnego opakowania.

 

Leki na opóźnianie miesiączki mają również powszechne zastosowanie w ginekologii w leczeniu krwawień bezowulacyjnych np. w przeciwdziałaniu rozrostowi śluzówki macicy, np. u kobiet przyjmujących estrogeny, jak ma to miejsce w estrogenowej terapii zastępczej.

Leki te:

NIE zapobiegną zajściu w ciążę

Są dostępne WYŁĄCZNIE na receptę

Rozważ tabletki hormonalne przesuwające / opóźniające miesiączkę, jeśli:

  • planujesz wakacje i w tym czasie wypada Twoja miesiączka
  • masz ważną uroczystość rodzinną np. wesele i nie chcesz w tym czasie mieć miesiączki
  • kiedy, aby zapobiec nieplanowanej ciąży, nie stosujesz tabletek dwuskładnikowych i nie możesz w inny sposób przesunąć swojej planowanej miesiączki
  • kiedy, aby zabobiec nieplanowanej ciąży, stosujesz tabletki jednoskładnikowe, i masz nieregularne plamienia, które są dla Ciebie uciążliwe i potrzebujesz większej dawki hormonów by je uregulować zanim rozważysz inną metodę antykoncepcyjną
  • masz obfite i bolesne miesiączki np. w przypadku takich schorzeń jak endometrioza, mięśniaki macicy lub cykle bezowulacyjne i poprzez leczenie hormonalne możesz zmniejszyć dolegliwości tych schorzeń – w tym przypadku niezbędna jest konsultacja w gabinecie ginekologicznym po szczegółowej diagnostyce różnicowej w celu wykluczenia poważnych chorób macicy czy jajników.
Dr Sylwia

Dr Sylwia Jankowska

Dr Sylwia Jankowska ukończyła II Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie w 2001. W latach 2001 — 2005 pracowała w szpitalu położniczym im. św. Rodziny w Warszawie. W swoim dorobku dr Sylwia Jankowska posiada przeprowadzenie kilkudziesięciu operacji, odebranie ponad setki porodów i prowadzenie wielu ciąż.

Rozpocznij konsultację już teraz – wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, odpowiesz na proste pytania dotyczące Twojego zdrowia, a po opłaceniu konsultacji otrzymasz kod 🙂

Rozpocznij konsultację

W Klinice dla Kobiet pomogę Ci:

Szybko

Nie potrzebujesz stać w kolejce do lekarza. Obecny średni czas obsługi od rejestracji do realizacji to 19min

Dyskretnie

Bo szanuję Twoje decyzje i prywatność. Wszystkie dane są przechowywane bezpiecznie, zgodnie z RODO i wymaganiami przechowywania dokumentacji medycznej.

Profesjonalnie

Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w telemedycynie, dwudziestoletnie w zdrowiu kobiet, antykoncepcji oraz pięcioletnie w szkoleniu innych lekarzy w tej dziedzinie

Bez wychodzenia z domu

Bo kod na tabletki na opóźnienie miesiączki otrzymasz ode mnie mailowo na wcześniej podany adres e-mailowy

Bez potrzeby umawiania wizyty

Wypełniasz kwestionariusz wywiadu medycznego kiedy chcesz, 24/7/365

Bez potrzeby rejestracji konta w IKP

Nie musisz rejestrować się w rządowym systemie Internetowego Konta Pacjenta. Wyślemy do Ciebie Kod bez tego.

Szybka Konsultacja – Opóźnianie miesiączki

KONSULTACJA LEKARSKA

Przed Tobą konsultacja lekarska w kierunku leków hormonalnych na przesunięcie okresu. Konsultacja lekarska on-line składa się z kilkunastu pytań/informacji ponumerowanych. Kompleksowy wywiad jest niezbędny w celu otrzymania kodu na tabletki na przesunięcie miesiączki. Pytania zorganizowane są w sześć grup:

1. Regulamin i Polityka Prywatności,

2. Pytania kluczowe,

3. Ważna uwaga,

4. Kilka kluczowych pytań na początek,

5. Twoje zdrowie,

6. I ostatnie pytanie na koniec.

Na wszystkie pytania proszę odpowiadać wg swojej najlepszej wiedzy. W przypadku wątpliwości proszę najechać kursorem na znak zapytania znajdujący się przy numerze pytania.

W przypadku kiedy dalej nie jesteś pewna jak odpowiedzieć na pytanie, zaznacz proszę odpowiedź „Nie wiem, nie jestem pewna”. W razie potrzeby ja lub moi asystenci skontaktujmy się z Tobą w celu wyjaśnienia wątpliwości.

Swobodne udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania nie powinno zająć więcej niż pięć do siedmiu minut.

W każdej chwili można przerwać konsultację. Gdy konsultacja zostanie przerwana czy to na żądanie bądź z przyczyn technicznych trzeba rozpocząć nową konsultację.

Może zdarzyć się tak, że konsultacja może zakończyć się automatycznie, zanim odpowiesz na wszystkie pytania. Staje się tak gdy odpowiedź na udzielone pytanie uniemożliwia realizacje usługi na leki hormonalne opóźniające miesiączkę, np. w przypadku kiedy Twój stan zdrowia jest przeciwwskazaniem do jej użycia. Kiedy tak się stanie, zostaniesz o tym poinformowana a wyjaśnienie sytuacji znajdzie się również w Twoim panelu pacjenta.

Płatność za konsultacje odbywa się po wypełnieniu formularza.

OK, zaczynamy.